Zpět

Ostrov Ústí / Ostrov New York – doprovodný program k výstavě Zdena Kolečková: V kůži Robinsona

Popis:

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Z důvodu vládních opatření a zodpovědnosti vůči spoluobčanům přerušuje Společnost Topičova salonu, z.s. do odvolání všechny své plánované akce a výstavy. Večer s názvem Ostrov Ústí/ Ostrov New York bude v obměněné verzi přesunut na náhradní termín. O jeho termínu budeme informovat.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Středa 25.3. od 18h – Ostrov Ústí / Ostrov New York

Zdena Kolečková, Kristýna a Marek Milde

Moderátorka: kurátorka výstavy Anna Vartecká

 

V rámci výstavy “V kůži Robinsona” Vás zveme na diskuzi o kulturně environmentálních tématech odrážejících se v tvorbě Zdeny Kolečkové a přizvaných hostů Kristýny a Marka Milde.

Kristýna a Marek Milde, české umělecké duo žijící v New Yorském Brooklynu, budou mluvit o svých nejnovějších projektech jež se zabývají problematikou odcizení současného životního stylu od širšího environmentálního kontextu. Jejich interdisciplinární práce zahrnuje sochy, instalace, a situační intervence.  Ve své tvorbě Mildovi často zkoumají specifická místa a situace, sbírají informace a materiály, které pak interpretuji do formy netradičních archivů.  Přezkoumávají současná enviromentální témata jako je vztah k místu, domovu, a veřejnému prostoru a fokusuji na navázání ztracených spojení běžné denní reality s přírodou a širším kontextem životního prostředí.

Kristýna a Marek Milde působí mezinárodně, vystavovali na řadě samostatných i skupinových výstav například v MoMA Studio, Queens Muzeum, NURTURE art, EFA Project Space, Smack Mellon Gallery, MOCA Hudson, Temple Contemporary. V České Republice např v DOX, Galerie Futura, Meet Factory a Karlín Studios. V roce 2019 Milde vyhrali první cenu v kolaboraci v Tete-a-Tete v MOCA Westport, NY.  Byla jim udělena řada prestižních uměleckých rezidencí Art Omi, ISCP, Queens Museum, LMCC Process Space NYC, EFA Shift, A – Z West Residency v Kalifornii, a Russell Wright Design Center, Garrison, NY. Jejich práce byly prezentovány v mediích jako New York Times, Brooklyn Rail, Flashart, Hyperallergic, Arttribune, Designboom, Artyčok TV, Česká Televize a Český Rozhlas.

 www.mildeart.com

 

foto: Zdena Kolečková, „V kůži Robinsona 16“